Rostlen vetőmag szükséglete: 140-160 kg/ha.
Olajlen vetőmag szükséglete: 90-100 kg/ha.
A len az előveteménnyel szemben nagyon igényes. Hat-hét évnél korábban nem kerülhet a len ugyanarra a táblára. A lenuntság nem más, mint a gombás betegségek (lenfenésedés, lenragya, polisporás szárbarnulás és szártörés) nagymértékű felszaporodása.
A len előveteménye olyan növény legyen, amely nem gyomosítja a talajt, a talaj tápanyagait nem egyoldalúan használja ki, legyen idő a megfelelő talajelőkészítésre, és nitrogénnel ne gazdagítsa a talajt. A nagy vízfelhasználású növények nem előnyösek.
Kukorica után a gyomirtásra használt vegyszerek, különösen a triazin maradványai problémát okozhatnak. A len érzékeny a gyomirtószer maradványokra, és ilyen területen hiányosan kel.
Jó előveteményei: kalászos gabonák (őszi búza, őszi árpa, tavaszi árpa)
Közepes előveteményei: silókukorica, korai szemeskukorica (triazin!)
Rossz előveteményei: maghüvelyesek (borsó, bab, szója), pillangós takarmánynövények (lucerna, vöröshere), cukorrépa, burgonya, napraforgó, repce, kukorica (kései betakarítású), cirokfélék
Önmaga után 6-7 évig nem vethető.
A len a legtöbb növénynek jó előveteménye, mellyel nincsenek közös betegségei.
Tápanyagellátás
A len tápanyagfelvétele a növény fejlődésének első szakaszában a legintenzívebb, ezért keléskor és szárbainduláskor a talajban elegendő mennyiségű és minőségű, könnyen felvehető tápanyagnak kell lennie. A len káliumigényes növény, az olajlennél a káliumhiány az olajtartalom csökkenését eredményezi, a rostlennél a rost minősége gyengébb lesz. A hiányos foszforellátottság a növény elágazásainak és a gubók számának csökkenését idézi elő, ami olajlennél különösen hátrányos.