A lencse jótékony hatásai: javítja a májfunkciót, jót tesz a szemnek, nyugtat, magas folsav tartalma miatt terhesség esetén kiemelten ajánlott a fogyasztása - a magzat fejlődését támogatja, jó hatással van az anyagcserére, szuper étel székrekedésre, segít stabilizálni a vérnyomást, csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát, segíti a vércukorértékek kordában tartását, a változókor tüneteit csökkenti, fokozza a férfiak termékenységét, segíti a hajnövekedést, támogatja a sebgyógyulást.
A lencse izoflavonoidokat tartalmaz melyek segítik a női hormonális egyensúly fenntartását, a változókor után is biztosítva a jó közérzetet. Az izoflavonoidok segítik a mellrák megelőzését, és a lencsében teljes mértékben megmaradnak a főzés után is.
Amíg a fenti kóros folyamatok nem alakultak ki a jól megfőzött lencse, javítja az anyagcserét, növeli az immunitást, és normalizálja a nemi és vizeletkiválasztó rendszer működését.
Egy átlagos adag lencseételben szinte az egész napi szükséges folsav mennyiséget megkapjuk.
Kevesebb a zsírtartalma mint például a borsónak, viszont tartalmaz omega-3 és omega 6 zsírsavakat.
A lencse oldékony rostokat tartalmaz, ezáltal javítja az emésztést, és segít a vastagbélrák kialakulásának megelőzésében.