Leírás
A kendermag nagyjából 30 százaléka növényi olajat tartalmaz: linolénsavban és alfa-linolénsavban, vagyis omega-6-ban és omega-3-ban nagyon gazdag. A kendermag emellett jó minőségű növényi fehérjét is magas arányban tartalmaz (jóval többet, mint a népszerű chiamag vagy lenmag), így azoknak is jó választás lehet, akik szeretnék kiváltani az étrendjükben az állati eredetű fehérjéket.
Az értékes zsírsavak, vagyis az omega-3 és az omega-6 zsírsavaknak nemcsak a mennyisége lényeges, hanem az is, milyen arányban kerülnek azok a szervezetbe. A kendermag optimális arányban tartalmazza ezeket, így jótékonyan hat többek között az immunrendszer működésére.
A kendermagban E-vitamint, B-vitaminokat, kalciumot, rezet, vasat, magnéziumot, mangánt, káliumot és cinket is találhatunk.
Magas rosttartalma igen jót tesz az emésztésünknek: a rostok részben kiegyensúlyozóan hatnak a vércukorszintre, részben pedig segítik a megfelelő állagú és mennyiségű széklet "előállítását", vagyis azt, hogy salakanyagok könnyebben távozhassanak a szervezetünkből. Aki nem bírja, vagy már unja a lenmag-, és útifűmaghéj-kúrát, az nyugodt szívvel lecserélheti hántolt kendermagra.
A kendermag fogyasztása (a benne található egészséges zsíroknak köszönhetően) csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának rizikóját is. Állatkísérletekből például kiderült, hogy a kendermag vagy a kendermagolaj csökkentheti a túl magas vérnyomást, a vérrögök kialakulásának rizikóját, és segítheti a szívroham utáni felépülést is.